logo 2009 skicamp09IMG_0007.JPG02_scl2009.jpg

foto Vojta Vít              foto trénink          foto kultůra           foto vyhlášení           výsledky tréninků a Lipno SkiCamp GS

Mladí lyžaři se sjeli na Lipno

– třídenní akce Lipno Skicamp se vydařila na výbornou

01_scl2009.jpg

Minulý víkend se ve Skiareálu Lipno představily mladé lyžařské naděje jižních a západních Čech. „Jedná se o akci, která je svým rozsahem v Čechách jedinečná, a kde se mladí závodníci bez nadsázky cítili jako profíci“, říká jeden ze spoluorganizátorů Lipno Skicampu Jakub Prűher a dodává, že dvoudenní blok měřených tréninků na skvěle preparované trati zakončil v neděli závod v obřím slalomu Lipno SkiCamp GS, kde se neztratili zástupci jihočeského lyžování např. Saša Matoušová (SKMaty), Matěj Štětka a Alžběta Prűherová (Skiklub Chlum)vybojovali zlato ve svých kategoriích. Medaile na krku měli také Karolína Krupauerová a Matěj Petrovič(Skiklub Chlum), Dominik Ochsner, Martin Hrabák a Kateřina Kroupová(Skiklub Písek) a jen těsně nedosáhl na medaili Petr Dušek (Sciclub Lipno), který ale k tréninkovým a závodním povinnostem také zahrál účastníkům Skicampu se svou kapelou ve večerním programu, který
 doplnil sportovní část Skicampu, a kde vystoupily kapely Week-On a NN s mladými lyžaři ze Skiclubu Lipno, probíhaly projekce adrenalinových lyžařských filmů, divadlo apod..

Skupina nadšenců z oddílů Skiklub Chlum a Ski Club Lipno, která již několik týdnů tuto akci zaměřenou na mládež připravovala nešetří chválou patřící Skiareálu Lipno, což potvrdil trenér SkiClubu Lipno Petr Dušek. „Bez obrovské pomoci Skiareálu Lipno bychom to těžko zvládli. Skiareál Lipno se  nejen stará o perfektní povrch závodní sjezdovky, který je důležitý  pro bezpečnost a komfort tréninku i nedělního závodu , ale také připravil spoustu výhod pro účastníky Lipno SkiCampu“ V sobotu se na jedné  trati odjelo 900 měřených jízd a to jen potvrdilo extrémní kvalitu pisty dodává  Jakub Prűher, který byl také stavitelem závodní trati.

„Rozvoj výkonnostního lyžování hlavně mezi mládeží patří mezi naše priority a jsme rádi, že můžeme pomoci takovýmto smysluplným akcím“, doplnil šéf společnosti Lipnoservis Luboš Krejza

Podpora handicapovaným sportovcům

O výjimečnosti akce svědčí zájem nevidomé paralympioničky Anny Kulíškové, která z ZOH v Turíně přivezla stříbrnou medaili, a která Lipno SkiCamp brala jako přípravu na závody v Itálii, kde bude reprezentovat Českou Republiku. Anina, jak jí její blízcí říkají, bohužel na Lipno kvůli nemoci nedorazila, ale má od Skiareálu zajištěné podmínky pro trénink do budoucna.

Do této chvíle také málokdo věděl, že Skiareál Lipno již pomáhá handicapovaným sportovcům, kteří brázdí jeho sjezdovky mezi běžnými lyžaři. Ve Foxparku se například učí lyžovat zrakově postižená Natálka Aujezdská, která již sama sjede Jezerní sjezdovku a právě Anna Kulíšková je jejím velkým vzorem. Obě dívky již mají na sebe kontakty, a malá Natálka bude mít možnost získat zkušenosti od lidí, kteří jako ona nezanevřeli na život a rozhodli se bojovat s nepřízní osudu.

Všichni tito lidé si zasluhují náš obrovský obdiv a Skiareál Lipno je poctěn, že jim může jakkoliv pomáhat, uzavírá naše povídání Luboš Krejza.

Výsledky ze závodu Skicamp GS najdete na www.results.cz