9-10.2.2019 UKZ Lipno - Kramolínský obřák a slalom.

Ve velké konkurenci z celé republiky se na domácím UKZzetu neztratili naši závodníci. Po intenzivním týdenním soustředění vybojovali Ondra Štětka, Amálka a Markéta Řehoušková zlato v GS a stříbro v SL. Na domácím kopci v obřím slalomu dominovali Šimon Čihovský, Markéta Jandová, Betka Prűherová a Vojta Prűher, který si zároveň odnesl cenný skalp v podobě vítězství nad žákovským reprezentantem ČR Janem Pollertem. Bronz přidal ve slalomu Šimon Čihovský a v konkurenci 20 mužů vyhrál Jirka Voráček před stříbrným Jakubem Prűherem.

VÝSLEDKY Kramolínský obřák a slalom

23-24.2.2019 Hochficht KP UKZ GS

Závodníci Skiclubu Lipno ovládli sobotní obří slalom. Krajskými přeborníky se stali - Nela Petrů, Ondra Štětka, Vojta Prűher, Amálka Řehoušková, Markéta Řehouškova, Petr Řehoušek. Stříbro získali Tereza Mašková a Jakub Prűher, bronz Tomáš Vongrej a Tomáš Krejčí. Nejlepšího času dne dosáhl v prvním kole st.žák Šimon Čihovský, který jel druhou jízdu tak rychle, že minul cíl a byl diskvalifikován:-) Kvalita pisty a tratě byla skvělá.

V neděli program pokračoval slalomem, kde naši závodníci také nenechali nic náhodě. Dvojnásobnými přeborníky kraje se stali Vojta Prűher, Ondra Štětka, Amálka Řehoušková. Titul ze slalomu si ještě odvezla v juniorech Markéta Jandová a v ženách Betka Prűherová. Stříbrné medaile si ze slalomu odvezli Šimon Čihovský, Markéta Řehoušková a Jakub Prűher a bronz Tomáš Vongrej. Pro Skiclub Lipno to bylo 17 medailí (9x zlato, 5x stříbro, 3x bronz). Za zmínku také stojí, že dalších 6 medailí si z Hochfichtu odvezli děti ze Skiklubu Chlum, kteří se závodníky Skiclubu Lipno společně trénují, závodí, ale také spolupořádají závody na Lipně. Výsledky Hochficht

2-3.3.2019 Český pohár Masters - Lipenský Mistr

Na Lipno přijelo závodit téměř 200 závodníků v rozmezí ročníku 1933 - 2011. V sobotu se jel obří slalom a kultovní sjezd na černé sjezdovce Koleňačce (Jezerní). V neděli slalom. V mladších kategoriích kralovali Ondra Štětka (1,1,1) Nelinka Petrů (1,1,1) a Tomáš Vongrej (3).  V Masters si zlaté medaile z obřáku a slalomu odvezli Betka Prűherová a Jakub Prűher. Ve sjezdu brala zlato Róza Prűherová a ve slalomu Jirka Voráček. Stříbro v obřáku Tomáš Krejčí.

Celkovým vítězem  trojkombinace  neboli Lipenským Mistrem se po dramatickém boji stal Jakub Prűher před Petrem Pohankou ze Špičáku a Filipem Malánem s Arniky Plzeň. V ženách titul získala Lucie Hendrychová z TJ Motor ČB

výsledky OBŘÍ SLALOM   SJEZD  SLALOM  TROJKOMBINACE HANDICAP

Lipenského Mistra se nezúčastnili nejlepší žáci Amálka Řehoušková, Šimon Čihovský a Vojta Prűher, kteří závodili v Beskydech na RKZ neboli republikových závodech žactva. Zatím nejlepších výsledků na RKZ dosáhli mladší žák Vojta Prűher 19. GS Albrechtice a 12 vyřazovací závod ve slalomu. Šimon Čihovský 22 GS, a Amálka 21 GS a 19 SL. Příští týden je čeká MČR ve Špindlerově Mlýně.

Copyright © 2019 Skiclub Lipno Rights Reserved.