Bez názvu - 1 4. - 6. ledna 2013

výsledky tréninků a Lipno SkiCamp GS

....psalo se v novinách

Lipno SkiCamp13 – počasí navzdory

Největší lyžařská akce na jihu Čech  Lipno Skicamp13 navzdory katastrofální předpovědi počasí na celý víkend vyšla na jedničku. Lyžařského soustředění s doprovodnými sportovními a kulturními programy se od pátka do soboty ve Skiareálu Lipno zúčastnilo na 130 mladých závodníků a na nedělní závěrečný závod, který se započítává do Šumavského pohárku a Jihočeského poháru v obřím slalomu se přihlásilo rekordních 178 mladých lyžařů!  Sjezdovka č. 1 s perfektně připravenou pistou nejenže vydržela nápor tisíců zářezů ostrých hran, ale také atak  vysokých teplot a deště, který naštěstí vyléval své nekonečné zásoby vody mimo časy tréninkových bloků a nedělních závodů. Triu pořádajících klubů Skiclubu Lipno, Skiklubu Chlum a Ski Teamu Budweis se s velikou podporou Skiareálu Lipno podařilo připravit krásný sportovní zážitek pro spoustu malých začínajících závodníků, ale i pro zkušené juniorské závodníky. Pořadatelským klubům se jejich svěřenci odměnili ziskem čtyř zlatých (Vojtěch Prűher, Markéta Řehoušková, Alžběta Prűherová, Otmar Novotný) čtyř stříbrných  (Veronika Janoušková, Rozálie Prűherová, Anna Loosová, Vít Šeda) a tří bronzových medailí (Ondřej Štětka, Jan Rohlík, Petr Dušek). Ani ostatní Jihočeši se neztratili ve velké konkurenci již tradičně silných klubů ze západních Čech. To dokázali prvním místem ve svých kategoriích David Sandany z Lyko Klubu Prachatice s Štěpánem Kroupou ze Skiklubu Písek, stříbrnými pozicemi Zdeněk Černohorský z Lyka a Nina a Marek Štěrbákovi z SK Maty a bronzem G. Řimnáčová z Motoru ČB. Právě souboj poslední jmenované s N. Štěrbákovou a A. Prűherovou byl zajímavý nejen těsnými odstupy, ale také tím, že tyto dívky svými časy byly nejrychlejší i v celkovém pořadí všech kategorií včetně těch chlapeckých.  Podrobné výsledky najdete na www.results.cz/vysledky  Za zmínku stojí také to, že medailisté Petr Dušek a Otmar Novotný předvedli své umění i při večerní párty jako frontmani rockových kapel Week On a Swamp, kdy zvedli ze židlí a  roztančili nejen z náročných tréninků unavené závodníky, ale i jejich trenéry. Další dětské závody se ve Skiareálu Lipno připravují na 16. února, kdy se pojede jubilejní 10. ročník Kramolínského obřáku a na 2- 3. března se chystá 3. ročník série Masters, kde závodníci změří své síly v obřím slalomu, sjezdu a slalomu.  Velký dík patří také Jaderné elektrárně Temelín, která darovala pořadatelům dětských závodů bezpečnostní síť FIS parametrů a tím se zasloužila o větší bezpečnost závodníků.