logo skicamp 2011

foto kultůra

foto závod a vyhlášení

výsledky tréninků a Lipno SkiCamp GS

....psalo se v novinách - autor Martin Matouš (pořadatelé tento rok psát nesměli :-))

Na Kramolíně zahájili nejmenší sjezdaři sezonu prvním závodem Jihočeského poháru - FISCHER CUP 2011.

V neděli se na Kramolíně sešla stovka závodníků z Jihočeského a Plzeňského kraje na prvním klání série Šumavských závodů FISCHER CUP 2011 v alpských disciplínách. Závodům předcházelo dvoudenní soustředění, které bylo po celou dobu zajištěno profesionální časomírou. Celá akce byla určena především pro nejmladší závodníky z kategorií přípravka a předáci, kdy zde však pilně trénovala a závodila řada nadějných žáků. Šlo o společný projekt dvou Lipenských klubů Ski club Lipno a Skiklub Chlum (letos již třetí ročník), kdy potvrdili svou pověst nejkvalitnějších pořadatelů závodů na Šumavě.

……. vyvrcholením celého podniku však byl nedělní závod, který byl veden na velmi profesionální úrovni pod taktovkou již zkušené ředitelky závodů Andrey Štětkové.

Nejtvrdší boje probíhaly ve velmi silně obsazených předžákovských kategoriích, pro které byl prvním závodem jejich nejvyšší Šumavské pohárové soutěže. Jihočechům udělaly největší radost zejména výsledky kategorie přípravka. V holkách velmi těsně zvítězila Markéta Řehoušková z pořadatelského SC Lipno před druhou Natálií Kroupovou a třetí Dominikou Tolarovou z SK Špičák. Další nadějné Jihočešce Sylvii Hendrychová z TJ Motor se nepovedlo první kolo a tak nakonec skončila těsně pod bednou na 4. místě. Kluky vyhrál Písecký Štěpán Kroupa, který potvrdil svou roli favorita, kdy se značným náskokem předjel své Špičácké soupeře druhého Filipa Matějoviče a třetího Michla Zítka (Plzeňský kraj). Václav Dostál z LYKO Prachatice skončil rovněž na nevděčném 4. bramborovém místě.

V kategorii přezáků se již tolik nedařilo. Z kluků si nejlépe vedl třetí Petr Čech z TJ Motor, kdy závod vyhrál Robert Svítil z SK Železná Ruda před druhým Matějem Vokáčem ze Slavoje Plzeň. V holkách byla nejlepší druhá Kateřina Kroupová z SK Písek, kdy Prachatická Karolína Hauptová skončila opět těsně pod stupněmi vítězů čtvrtá. Zvítězila Andrea Marešová ST Šumava, třetí byla Michaela Šromová SK Špičák.

Závod žáků byl ochuzen o některé nejlepší šumavské závodníky, kteří odjeli bojovat o republikové žebříčkové body na Moravu. Vítězové: mladší žáci hoši – Vít Šeda, SC Lipno; dívky – Michaela Slámová LYKO Prachatice; starší žáci hoši – Dominik Ochsner, SK Písek; dívky – Zuzana Vítová, SC Lipno.

Kompletní výsledky prvního závodu FISCHER CUP 2011 lze nalézt v jihočeské sekci webu SLČR www.czech-ski.cz.